Cenová ponuka na DREVOSTAVBU – dom, garáž, chatka, komerčný objekt

Aj vás zaujíma orientačná alebo presná cenová ponuka na drevostavbu? Ako sa k nej dopracovať? Máte projektovú dokumentáciu alebo iba predstavu o tom, ako by mal projekt vyzerať? Na tieto, ale i ďalšie otázky nájdeme odpoveď nižšie v článku, kde si upresníme postup, informácie a čo všetko je potrebné poznať.

Cenová ponuka – každý projekt na mieru

Na základe množstva otázok sme vytvorili jednoduchý informačný článok a formulár, na základe ktorého zistíme dôležité informácie. 

1. Podlaha

Stojí stavba na betónovej základovej doske alebo je vyvýšená na pilieroch či zemných vrutoch? Podľa toho sa odvíja, či bude použitá i naša podlaha tvorená zo SIP panelov. Na cenu to má výrazný vplyv. Do podlahy | spojov SIP panelov | sa vkladá rezivo, samotné panely sa ešte natierajú hydrolizolačným náterom.

2. Hrúbka obvodových stien

Obvodové steny môžu mať hrúbku od 11 cm až po 21 cm. Štandardne sa používa hrúbka stien 17 cm SIP panelov. Je stavba celoročne obývateľná alebo iba sezónne? Aká je lokalita stavby? Podľa toho môžeme voliť hrúbku stien. 

3. Stavebné otvory

Každý stavebný otvor „šetrí“ stavebný materiál. Keď idú panely do výroby – otvory sa už meniť nedajú. Vy tak máte presne dané rozmery stavebných otvorov a môžete s predstihom objednať okná i dvere, aby ste ich mali včas na svojej stavbe.

4. Výška stropu

Mnoho projektov nám klienti posielajú, ktoré nájdu na internete. Pôdorys projektu je super a vieme z neho mnoho vyčítať. Avšak nevieme z neho vyčítať výšky a iné stavebné kóty (vzdialenosti). Podľa výšok vieme vyrátať reálnu spotrebu materiálu.

5. Poschodia

Chcete poschodovú stavbu? S balkónom? O to viac reziva a kotviaceho materiálu sa spotrebuje. Táto informácia taktiež vstupuje do cenotvorby.

6. Strecha

Klient sa môže rozhodnúť či chce klasickú strechu (krov) a dokončiť si ju svojpomocne.

Väzníkovú strechu alebo strechu od nás zo SIP panelov, ktorá je už v základe izolovaná. Otázne je či je strecha rovná alebo aký má sklon a tvar.

7. Projektová dokumentácia

Máte vypracovanú projektovú dokumentáciu projektanom? Skvelé. Vaša cenová ponuka nám i Vám ušetrí veľmi veľa času, bude presná a bez doplňujúcich sa otázok. Z dokumentácie vyčítame všetko potrebné.

Veríme, že vyššie spomenuté body a stručné informácie vám pomôžu zorientovať sa v projekte. Ušetríme si drahocenný čas na oboch stranách. 

Vyplňte nasledujúci formulár, kde vyplníte tieto základné údaje. Ďakujeme.

Pracujeme s kvalitným a certifikovaným materiálom od slovenskej spoločnosti Sipeurope.