Výhody

Užívatelia

Prečo stavať pomocou stavebného systému SE-SIP a aké sú jeho výhody? Máme ich hneď niekoľko. Medzi tie najdôležitejšie patria nízke náklady na vykurovanie a chladenie, rýchlosť výstavby, zdravšie a komfortnejšie bývanie, vysoká pevnosť, väčšia úžitková plocha, stabilná izolácia, certifikovaný systém s garanciami a vedomie, že vaša stavba znižuje produkciu CO2.

Vedeli ste, že Vaša stavba spotrebuje 40 až 50 % energií na kúrenie a chladenie? Najlepším spôsobom, ako znížiť spotrebu týchto energií je dostatočná tepelná izolácia a redukcia tepelných strát. Stavebný systém SE-SIP poskytuje výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Náklady na vykurovanie a chladenie sú preto až o 50 % nižšie než pri konvenčných murovaných stavbách.

Či sa rozhodnete pre individuálnu výstavbu zo SE-SIP panelov alebo prefabrikované montované domy, ich výstavba je niekoľkonásobne vyššia než konvenčné murované stavby, ktoré potrebujú na zhotovenie nespočetné množstvo mokrých technologických procesov. V prípade výstavby zo SE-SIP panelov ide o suchý proces výstavby, ktorý je možné realizovať v každom ročnom období.

Vzduchotesná konštrukcia je ideálna pre moderné ventilačné systémy, ktoré znižujú náklady na energie a zvyšujú kvalitu vnútorného ovzdušia. Využitím rekuperačných jednotiek sa zabezpečuje neustály prísun čerstvého vzduchu do budov bez dodatočných únikov tepla. Vzduch v budove je teda neustále čerstvý a v objektoch nevznikajú plesne a nešíria sa alergény.

Po zhotovení štruktúry panelov sa stavebný systém správa ako monolitický plášť, ktorý poskytuje až 5-násobne väčšie statické parametre než konvenčná rámová drevostavba. Stavba postavená zo SE-SIP panelov navodzuje robustný a pevný pocit, ktorý je po dokončení ťažko rozoznať od tradičného systému výstavby.

Stavby zhotovené zo SE-SIP panelov poskytujú o 7 – 10 % väčšiu úžitkovú plochu než konvenčné murované stavby. Užívatelia stavby sa môžu tešiť z väčšieho a priestrannejšieho prostredia. Pre developerské spoločnosti, ktoré predávajú m2 úžitkovej plochy bude toto percentuálne navýšenie predstavovať ich zisk.

Izolačné jadro stavebného systému SE-SIP je pevné a stabilné aj po desaťročiach. Nemôže dôjsť k jeho navlhnutiu, klesnutiu alebo zlej aplikácii, ako sa to môže stať u bežných rámových konštrukcií, ktoré sú náročné na technologické postupy.

Spoločnosť SIPEUROPE a stavebný systém SE-SIP je držiteľom Európskeho technického posúdenia ETA 18/0312. Výrobný proces podlieha pravidelnej kontrole notifikovanej osoby. Na stavebný systém poskytuje spoločnosť 50-ročnú certifikovanú záruku.

Stavebný systém SE-SIP za zaraďuje medzi drevostavby, takže celkový proces výroby, zhotovenia stavby, ako aj možnosť recyklácie materiálov výrazne znižuje produkciu CO2.

Stavbári a developeri

Ste stavebná spoločnosť, ktorá sa zameriava na konvenčné murované stavby, prípadne partia tesárov, a hľadáte možnosť poskytnúť Vašim zákazníkom alternatívu vo forme nízkoenergetických a pasívnych montovaných staviebStavebný systém SE-SIP bude Vaším riešením. Radi sa staneme Vaším obchodným partnerom pri poskytovaní kvalitných dodávok certifikovaného stavebného systému SE-SIP, ako aj projekčných, vzdelávacích a školiacich služieb. Stavebný systém SE-SIP Vám pomôže vyriešiť akýkoľvek projekt, či už pôjde o rodinný dom, bytovú stavbu alebo komerčnú budovu.

Či sa rozhodnete pre individuálnu výstavbu zo SE-SIP panelov alebo prefabrikované steny zo SE-SIP panelov, ich výstavba je niekoľkonásobne vyššia než konvenčné murované stavby, ktoré potrebujú na zhotovenie nespočetné množstvo mokrých technologických procesov. V prípade výstavby zo SE-SIP panelov ide o suchý proces výstavby, ktorý je možné realizovať v každom ročnom období. Rýchlosť výstavby výrazne kráti čas zhotovenia stavby a s tým súvisiace položky ako čas na ubytovanie pracovníkov, prenájom lešenia, prípadne stavebnej mechaniky. Vďaka tomu sa výrazne znižujú náklady na zhotovenie stavby.

Panely napriek menšej hrúbke poskytujú výborné tepelnoizolačné vlastnosti. Stavbe tým poskytujú väčšiu úžitkovú plochu a redukujú náklady na vykurovanie až o 50 % oproti konvenčným stavebným systémom. Izolačné jadro je stabilné a nedochádza k jeho narušeniu ani po desaťročiach. Stavby zhotovené zo SE-SIP panelov poskytujú tepelný odpor obvodových stien a strešné konštrukcie R=6,5 m2.K/W a viac. Stavby teda spadajú do kategórie nizkoenergetických alebo pasívnych stavieb. Zabezpečujú potrebný tepelný komfort počas zimného obdobia a v letných mesiacoch udržiavajú stavbu v chlade.

V prípade zhotovovania stavby z jednotlivých panelov SE-SIP nie je na stavenisku potrebné používať stavebnú mechanizáciu. Panel váži približne 70 kg, preto ho bez problémov zvládnu dvaja montážnici. Výstavba sa tak môže realizovať aj v ťažko prístupnom teréne, prípadne nedostupných miestach, na ktoré nie je možné pristaviť stavebnú mechaniku alebo žeriav.

Poskytujeme dodávku kompletného stavebného systému vrátane všetkých potrebných materiálov, ktoré sú potrebné na zhotovenie hrubej stavby, ako sú konštrukčné rezivá KVH, BSH, CLT panely, tesárske kovania a spojovacie prvky. Stavebným spoločnostiam dodávame kompletný systém a stavbu nie je nutné prerušovať kvôli organizácii subdodávok.

Množstvo stavebného odpadu, jeho odvoz a cena tvoria značnú položku pri zhotovovaní konvenčných murovaných stavieb. Prefabrikovaný stavebný systém SE-SIP je zhotovený na mieru vo výrobnej hale. Výrazným spôsobom sa tak redukuje množstvo stavebného odpadu, na ktoré budete potrebovať len niekoľko stavebných vriec namiesto niekoľkých kontajnerov.

Spoločnosť SIPEUROPE a stavebný systém SE-SIP je držiteľom Európskeho technického posúdenia ETA 18/0312. Výrobný proces podlieha pravidelnej kontrole certifikovanej osoby. Na stavebný systém poskytuje spoločnosť 50-ročnú certifikovanú záruku.

Zaškolenie montážnikov sa realizuje prevažne na mieste projektu. Na montáž stavebného systému SE-SIP postačuje partia troch montážnikov. Po školení a obdržaní certifikátu je montážna partia schopná realizovať svoj ďalší projekt už samostatne.

Stavebný systém SE-SIP za zaraďuje medzi drevostavby, takže celkový proces výroby, zhotovenia stavby, ako aj možnosť recyklácie materiálov výrazne znižuje produkciu CO2.

Architekti

Súčasná legislatíva a nové požiadavky trhu si vyžadujú čoraz väčšiu pozornosť počas navrhovania a projektovania stavieb. Dizajnová flexibilita a iné výhody stavebného systému SE-SIP, prevencia tepelných mostov, vzduchotesnosť obálky, enviromentálne aspekty a iné predstavujú pre mnohé tradičné stavebné systémy výzvu.

Či už ste architekt, projektant rodinných domov, statik alebo projektant väčších stavebných objektov, nové požiadavky trhu aj legislatíva Vás budú tlačiť do navrhovania energeticky účinnejších a inteligentnejších stavieb. Stavebný systém SE-SIP môžu byť preto Vaším riešením pre navrhovanie nízkoenergetických a pasívnych stavieb. Pomôžeme vám navrhnúť stavebný systém SE-SIP aj pre Váš projekt.

Stavebný systém SE-SIP je priam stvorený pre individuálne a atypické tvary stavieb. Panelová štruktúra umožňuje vyskladanie takmer akéhokoľvek tvaru. Panely prichádzajú na stavbu narezané na mieru a sú pripravené na okamžitú inštaláciu podľa kladačských plánov.

Panelová štruktúra stavby, výrazne menšie množstvo stavebného reziva a použitie prepojovacích prvkov „SIP Spline“ výrazne redukujú množstvo tepelných mostov v stavbe. Použitím jediného stavebného systému SE-SIP vyrieši nočná mora architektov. Už nemusia uvažovať nad náročnými detailmi na stavbe a kombináciami rôznych materiálov.

Jeden z najpodstatnejších faktorov stavieb na splnenie prísnych noriem je vzduchotesná obálka stavby. Stavby postavebné systémom SE-SIP dosahujú najvyššie parametre pri vykonaných „Blower door“ testoch vzduchotesnosti. Sú priam storené pre moderné ventilačné systémy na dosiahnutie väčšieho komfortu bývania.

SIP panely sa vyrábajú v štyroch základných hrúbkach, čo zabezpečuje ich širokú škálu použita. Môžu sa použiť na výstavbu obvodových stienvnútorných nosných a nenosných priečokzakladanie stavby a podlahy, ploché aj šikmé strechy. Stavebný systém SE-SIP sa môže použiť ako jediný stavebný systém pre celú stavbu alebo sa dá kombinovať s iným stavebným systémom.