Technológia SE-SIP

Technológia SE-SIP

SIP EUROPE STRUCTURAL INSULATED PANELS

Súčasná legislatíva a nové požiadavky trhu si vyžadujú čoraz väčšiu pozornosť počas projektovania, ako aj realizácie stavieb. Vyššia úroveň energetickej účinnosti, prevencia tepelných mostov, vzduchotesnosť obálky, environmentálne aspekty a iné predstavujú pre mnohé tradičné stavebné systémy výzvy. 

Stavebný systém SE-SIP od spoločnosti SIPEUROPE je novou generáciou drevostavieb. Bezkonkurenčná rýchlosť výstavby, univerzálnosť, vysoká pevnosť a tepelno-izolačné vlastnosti robia SE-SIP vysoko efektívnym stavebným systémom pre výstavbu nízkoenergetických a pasívnych stavieb.

Sendvičový panel

ZÁKLADOM SYSTÉMU JE SENDVIČOVÝ PANEL

Panel sa skladá z dvoch 15mm OSB TOP4 tabúľ a izolačného jadra, ktoré tvorí expandovaný samozhášavý polystyrén EPS, grafitový NEOPOR alebo PIR.

Výsledkom výrobného procesu je konštrukčný sendvičový panel, ktorý sa vyznačuje výbornými tepelnoizolačnými vlastnosťami, nízkou objemovou hmotnosťou a vysokou konštrukčnou tuhosťou.

Panely sa vyrábajú v niekoľkých hrúbkach, a tak ich využitie pokryje širokú škálu potrieb. Môžu sa použiť ako podlahy, obvodové steny, priečky aj strechy.

Stavebný systém SE-SIP panelov zaraďujeme do kategórie drevostavieb, no vďaka jeho fyzikálnym a tepelnoizolačným vlastnostiam výrazne nadbieha konvenčným rámovým drevostavbám.

Súčasťou stavebného systému SE-SIP sú okrem panelov aj certifikované konštrukčné rezivá KVH a BSH v pevnostnej triede C24 alebo GL24h, drevené lepené I-nostníky alebo panely CLT. Ich množsvá a rozmer záležia od individuálnych statických posúdení stavieb.

Pri spojoch panelov sa používajú rôzne spojovacie prvky, tesárske kovania, PUR peny, tmely a komprimačné pásky pre utesnenie spojov. Všetky materiály sú súčasťou individuálnych dodávok stavebného systému podľa predložených ponúk a nie je nutné ich dodatočné zabezpečovanie.